Christmas is coming!

Serdecznie dziękuję, że odwiedziłaś/eś mojego bloga. Jest to mój pierwszy post i w związku z tym, że dzisiaj jest 6 grudnia chciałabym podzielić się materiałami w mojej ulubionej tematyce, czyli świątecznej. Uwielbiam ten cały okres przedświąteczny oraz zajęcia, na których mówimy o świętach….po prostu uwielbiam 🙂 Dlatego też w tym roku postanowiłam przygotować karty obrazkowe, którymi chciałabym się z Wami podzielić (mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu- jest to mój debiut, więc liczę na wyrozumiałość, jeśli coś jest nie tak).

Karty możemy przedstawić w różny sposób, ja przygotowałam „świąteczne” koperty, w których ukryłam obrazki. Dobrym pomysłem jest także pudełko tak zwane „Christmas Magic Box”, z którego możemy wyczarować piękne flashcards dla naszych uczniów 🙂

Co do świątecznych zabaw, proponuję grę MIRROR (zainspirowałam się nią z bloga https://magdabusybee.blogspot.com/2017/09/autumn-games.html, na którym była przedstawiona w tematyce jesiennej). Gra bardzo mi się spodobała, dlatego postanowiłam ją zrobić w wydaniu świątecznym. Drukujemy i laminujemy karty najlepiej w formacie A4, które na zajęciach rozkładamy na podłodze. Karty oczywiście drukujemy podwójnie, bowiem jest to gra dla dwóch osób, gdzie każda z nich ma swoje pole gry.

Jak grać? Nauczyciel mówi na jaką kartę trzeba skoczyć należy pamiętać, że dzieci muszą stać przodem do siebie, a ich pola są lustrzanym odbiciem. Polecam serdecznie, gra idealna na przypomnienie i utrwalenie słownictwa zarówno w przedszkolu jak i w klasach 1-3.

Inna opcja (trudniejsza) jest gra w stacje, rozkładamy karty na podłodze (wtedy używamy tylko 1 zestawu kart) a dzieci ustawiają się w pociąg i wchodząc na karty mówią co widzą na obrazku.

 

Oczywiście najważniejsza rzecz- list do św. Mikołaja, przygotowałam 2 wersje do wypełnienia. Można je wykorzystać również dla swoich „prywatnych” dzieci i wrzucić do skrzynki 😉

Mam nadzieję, że choć trochę spodobał się Wam mój pierwszy post 🙂
Zapraszam również na moją stronę na Facebookuwww.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/ 

 

ZAPISZ/DOWNLOAD

 

Wszystkie materiały zamieszczone w tym poście zostały wykonane w programie PicMonkey.

Jeśli chcesz używać moich  materiałów na swojej stronie internetowej, blogu, Facebooku oraz podczas swoich szkoleń, pamiętaj o podaniu nazwy mojej strony: www.nauczycielkaangielskiego.pl jako źródła.

2 thoughts on “Christmas is coming!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.