Do wydruku: Food&Fruit

Dzisiejszy wpis o jedzeniu i owocach. Do pobrania flashcards z wybranymi produktami spożywczymi oraz owocami + wordcards.

Oprócz kart obrazkowych przygotowałam również grę Shopping List ( 10 plansz ).
Opis gry: Każdy z uczestników gry otrzymuje jedną planszę z listą zakupów. Zadaniem gracza jest skompletowanie kart ze wszystkimi artykułami spożywczymi ( małe obrazki z jedzeniem oraz owocami najlepiej wydrukować w większej ilości oraz zalaminować 😉 ) znajdującymi się na jego liście zakupów. Oczywiście wygrywa ta osoba/para, która najszybciej uzbiera produkty z listy. Dużo świetnej zabawy! Polecam! 🙂

Małe obrazki z gry Shopping List możemy również wykorzystać do zabawy podczas, której rozdajemy uczniom po jednym obrazku, następnie zadajemy pytania np. Who has got an apple? Who has got an ice cream? Who has got a fish? etc. Zadaniem dzieci jest pokazanie swojego obrazka i wrzucenie go do wspólnego koszyczka. Jest to zabawa zarówno dla małej grupy jak i tej większej nawet 25 osobowej.

Kolejna propozycja gry to oczywiście MEMORY, wystarczy że karty obrazkowe wydrukujecie podwójnie 😉 Lubię grę memory i często w nią gramy nawet grupowo, wtedy to każdy z uczniów odsłania tylko jedną kartę następnie osoba siedząca obok szuka pary i tak dalej 🙂 Myślę, że dzięki tej grze możemy w bardzo łatwy i przyjemny sposób podsumować nasze zajęcia 🙂

Dla fanów kolorowania, również coś mam. Do wydruku 2 kolorowanki 🙂 Enjoy! 😀

 

Cała paczka materiałów czeka na Was tutaj. Możecie je pobrać, klikając w link poniżej.

ZAPISZ/ DOWNLOAD

 

Zachęcam do polubienia mojej strony na Facebooku: www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog 

 

Wszystkie karty zostały wykonane przeze mnie w programie Canva,  grafiki pochodzą ze strony Whimsy Clips. Materiały powstały do prywatnego użytku, korzystam z nich w domu oraz w pracy ze swoimi uczniami. Nie są one przeznaczone do komercyjnego użytku.

 

2 thoughts on “Do wydruku: Food&Fruit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.