Keep calm and read a book! #3

Dziś nietypowo bo recenzja nie jednej a dwóch książek. Dlaczego akurat dwóch? Bo po prostu nie mogłam zdecydować się, którą wybrać 😉 Czyli dzisiaj o “A Bit Lost” oraz “Shh! We have a plan” napisane przez Chris Haughton.

Zacznę od “A Bit Lost”, jest to urocza opowieść o małej sowie, która podczas snu wypadła z gniazda i niestety zgubiła mamę. ‘Where is my mummy?’ Jednak dzięki pomocy nowej przyjaciółki wiewiórki po wielu trudach poszukiwania odnajduje swoją mamusię. Opowieść małej sówki chwyta za serce, co więcej ma świetne zakończenie jak i również morał. Idealna dla maluszków! 🙂 Warto dodać, że książka zawiera piękne ilustracje, które idealnie odzwierciedlają historię mało ostrożnej sówki. Na YT znalazłam wersję czytaną “A Bit Lost”, koniecznie zobaczcie 😉

Shh! We have a plan”, jest to natomiast opowieść o pięknym ptaszku i czterech przyjaciołach, którzy mają plan. Wspólnym celem dość niesfornego gangu jest złapanie ptaszyny. Ale czy plan się powiedzie? 😉
Historia jest zabawna i wciąga zarówno młodszych jak i tych starszych czytelników. Osobiście… uwielbiam tą opowieść! 😉 Warto również na YT zobaczyć wersję czytaną tej książki.

 

Mam nadzieję, że dzisiejsze moje rekomendacje również zachęcą Was do czytania dzieciom. Kolejna recenzja książki już za tydzień! Stay tuned! ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.