My Family- materiały do wydruku

Dawno mnie tutaj nie było, ale już nadrabiam zaległości i dziś przygotowałam dla Was mega paczkę materiałów My Family 😉 Zbliża się dzień mamy oraz taty, więc myślę, że to idealny moment na gry i zabawy w tej oto tematyce.

Oczywiście na początek flashcards przedstawiające: mummy, daddy, sister, brother, baby, grandma, grandpa, family. Wszystkie ilustracje zostały wykonane przez Edytę z Kredka Uczy 🙂 Jak zwykle piękne! Ja jestem zachwycona 🙂

Przygotowałam również Family Game Board podobną do Spring Game Board, którą możecie nakleić na talerzyki lub wydrukować jako samodzielne kartoniki i nakleić na duży bristol 🙂

Kolejna propozycja to gra ze spinaczami, która jest jedną z moich ulubionych. Do gry potrzebne będą wydrukowane karty oraz…spinacze do ubrań 🙂 Zabawa gwarantowana!
Zasady gry: najmłodszym oczywiście czytamy pytanie i ich zadaniem jest dopasowanie właściwego obrazka poprzez zaznaczenie spinaczem, natomiast starsze dzieci poradzą sobie same z przeczytaniem, więc wtedy jeśli mamy małą grupę, możemy sobie pozwolić na wydrukowanie kart w takiej ilości ile mamy uczniów, natomiast kiedy klasa liczy 20-25 osób to dzielimy na 4-5 grup 🙂

A teraz coś specjalnego…jeśli macie tablicę multimedialną w sali to mam dla Was trzy aplikacje (Family Wordsearch, Matching Game oraz Memory) na LearningApps.org wystarczy kliknąć w obok wymienione nazwy gier i przekieruje Was bezpośrednio na stronę 😉 Gry idealne dla uczniów klas 1-4 🙂

A na zakończenie wisienka na torcie, czyli oczywiście kolorowanki. Moje przedszkolaki je uwielbiają, więc zawsze muszę mieć jakąś “w zapasie” w danej tematyce w ramach utrwalenia słownictwa 😉 Dzisiejsze kolorowanki myślę, że mogą również posłużyć jako laurki dla rodziców 🙂 Koniecznie zobaczcie!

Mam nadzieję, że skorzystacie z moich dzisiejszych materiałów, które urozmaicą Wam zajęcia 😉
Koniecznie dajcie znać i podzielcie się zdjęciami!

Wszystkie materiały są gotowe do pobrania tutaj:

ZAPISZ/DOWNLOAD

Jeśli skorzystałaś/skorzystałeś z moich materiałów i w podziękowaniu chcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę – będzie mi niezmiernie miło! (kliknij poniżej) Dziękuję ?

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

 

Pamiętaj, jeśli chcesz używać moje materiały lub pomysły na swojej stronie internetowej, blogu,
Facebooku lub Instagramie oraz podczas swoich szkoleń, proszę pamiętaj o podaniu nazwy mojej strony www.nauczycielkaangielskiego.pl jako źródła.

7 thoughts on “My Family- materiały do wydruku

  1. Czy trzeba się zalogować aby zobaczyć Twoją aplikację na LearningApps? jest ona jakaś prywatna? bo wiem że nie trzeba było się rejestrować tam, a taka właśnie informacja mi teraz wyskakuje 🙁 ew czy mogę prosić link bezpośrednio do Twojej aplikacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.