“MUST HAVE” czyli co nauczyciel powinien mieć

Dzisiejszy wpis o rzeczach, w które nauczyciel rozpoczynający pracę w przedszkolu lub szkole powinien się zaopatrzyć. Kilka lat temu, kiedy byłam na początku swojej ścieżki zawodowej kompletnie nie miałam pojęcia, co powinnam mieć, co jest bardziej potrzebne a co mniej, przez to kupowałam rzeczy, z których później w ogóle nie korzystałam ( ale człowiek uczy się na błędach 😉 ). Dlatego opracowałam listę niezbędników.
Zapraszam do lektury 🙂

 1. Drukarka– warto kupić porządną drukarkę, najlepiej wybrać tanią w eksploatacji. Ja obecnie korzystam z urządzenia wielofunkcyjnego marki BROTHER.
 2. Laminator- nie wyobrażam sobie mojej pracy bez laminatora. Od 3 lat korzystam z marki TRACER, najlepiej kupić taki, który laminuje w formacie A3.
 3. Głośnik- bardzo przydatny gadżet, ja zawsze mam głośnik przy sobie, bo nigdy niewiadomo czy dostępny sprzęt w sali będzie działać 😉 Posiadam mały, kompaktowy marki JBL, który można nawet schować do torebki – bardzo polecam!
 4. Pieczątki/Stemple- jeśli pracujemy z dziećmi, to warto mieć pieczątki. Korzystam z nich jako motywator po zajęciach za świetną pracę, ja swoje mam z IKEA.
  Polecam- są tanie, w różnych kolorach i bardzo wydajne! 🙂
 5. Kalendarz/Terminarz– polecam kupić w szczególności taki, w którym jest dużo miejsca na notatki. Ja swój mam z Get Creative ( więcej o kalendarzu tutaj).
 6. Torba– warto kupić torbę, która jest bardzo wytrzymała i udźwignie wszystkie dodatkowe materiały, packi na muchy, kostki, pudełka i inne nauczycielskie szpargały. Ja swoją kupiłam rok temu na Zalando Ucon Acrobatics ( do tej pory nic się z nią nie stało i mam nadzieję, że trochę mi jeszcze posłuży).
 7. Duuuuuuuży kubek kawy i uśmiech na twarzy!- wiadomo praca nauczyciela jest ciężka i bardzo odpowiedzialna, ale musimy być pozytywnie nastawieni…bo radość dzieci na zajęciach- bezcenna! 🙂

Na powyższej liście oczywiście są rzeczy, które według mnie są najważniejsze. Jeśli chcecie coś dodać do mojej listy, to koniecznie napiszcie swoje propozycje niezbędników w komentarzu 🙂

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

 

7 thoughts on ““MUST HAVE” czyli co nauczyciel powinien mieć

 1. Bardzo pomocny poradnik- dziękuję.
  Mam natomiast pytanie: jakie pomoce należałoby zakupić zaczynając pracę jako nauczyciel języka angielskiego w przedszkolu lub szkole- gry,flashcard czy co jeszcze?

 2. W pracy z dziećmi (chociaż nie tylko;) niezbędne są także kolorowe woreczki, pudełeczka, kapelusz 🙂 Uczniowie nigdy nie spodziewają się co takiego lektor wyciągnie z tajemniczych pojemników – grę, karty, a może figurki 🙂 lub co sami z nich wylosują. Oprócz elementu zaskoczenia pomaga nam to w organizacji 🙂

 3. Witam. Czy głośnik, który ma jest wystarczający do pracy z dużą grupa. Noszę się z zamiarem kupienia i szukam odpowiedniego. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.