Story Cards na zajęciach językowych- Macmillan #3

Serdecznie zapraszam na cykl wpisów, które powstały we współpracy z wydawnictwem Macmillan Polska. Dzisiejszy wpis o story cards–  czyli kilka słów o kartach z historyjkami.

Poniżej przedstawiam Wam moje sprawdzone pomysły na gry i zabawy z wykorzystaniem kart 😉

1. Przed wysłuchaniem historyjki wyjmujemy story cards z “magic bag” i prosimy uczniów, aby opowiedzieli co widzą na ilustracjach, możemy poprosić o wskazanie głównych bohaterów np. Where is Lucy?, kolorów np. Where is blue? oraz części ciała np. Where is Lucy`s head? Takie zadanie pomoże w wprowadzeniu oraz zrozumieniu treści historyjki, co więcej dzieci zwracają uwagę na szczegóły oraz poszerzają słownictwo związane z tematyką przedstawioną na kartach.

2. Jak wrócić na kolejnych zajęciach do historyjki i przypomnieć słownictwo?
Pokazując story cards czytamy wypowiedzi bohaterów a zadaniem dzieci jest zgadnąć kto to powiedział. Za dobrą odpowiedź możemy nagrodzić pieczątką 🙂

3. Część z kart mam skserowane, zalaminowane i pocięte na puzzle (jeśli korzystacie z kursu Bugs Team Starter to jest możliwość również wydruku kart w kolorze ze strony Staffroom.pl). Zadaniem dzieci jest ułożenie puzzli, po czym wspólnie słuchamy lub opowiadamy historyjkę 🙂

4. Kolejna propozycja, po wysłuchaniu historyjki mieszamy story cards na dywanie, zadaniem dzieci jest ułożenie w odpowiedniej kolejności. Inna opcja to powieszenie w odpowiedniej kolejności kart na sznurku za pomocą klamerek lub przyczepienie kart na tablicy za pomocą magnesów.

5. Pamięć to zabawa, podczas której pokazujemy jedną z kart przez około 45 sekund po czym zasłaniamy i zadajemy pytanie dotyczące ilustracji np. What colour is the train?, What do the children do?, What do the Bugs paint? Zadaniem dzieci jest odpowiedzieć na pytanie z pamięci 😉 Polecam!

Story cards, które pojawiły się we wpisie są komponentem kursu Bugs Team Starter.


Powyższy post powstał we współpracy z wydawnictwem Macmillan Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.