Stemple na zajęciach- jak je wykorzystać do nauki pisania?

Ostatnio będąc w sklepie po zakupy spożywcze (a poszłam tylko po bułki i owoce) 😀 zauważyłam na jednej z półek piękne drewniane stemple z alfabetem. Oczywiście musiałam je mieć…myślę, że każdy nauczyciel mnie zrozumie 😛 Dlatego dzisiaj zapraszam po garść pomysłów jak możemy wykorzystać pieczątki na zajęciach.

1. Stemplowe literki idealne są do utrwalenia pisowni nowego słownictwa. Przygotowujemy flashcards z ostatnich zajęć, wybieramy jedną z kart i zadaniem ucznia jest napisanie danego wyrazu. Dla utrudnienia możemy dodatkowo ustawić timer 🙂

2. Stemple wrzucamy do woreczka, zadaniem ucznia jest wylosowanie jednego z nich i napisanie wyrazu, które zna na daną literę np. C – CAR, H- HOUSE etc. Możemy również wybrać kategorie: Animals/Colours/Food lub ustalić, że ma być to czasownik i tylko z wybranej przez nas grupy ma być napisany wyraz.

3. Przed zajęciami przygotowujemy wyrazy najlepiej na dużym kolorowym kartonie, w których brakują literki. Zadaniem ucznia jest uzupełnienie ich stemplami. Ponadto możemy również poprosić o przeliterowanie danego wyrazu, dzięki czemu utrwalimy alfabet.

4. Możemy również przygotować zagadki np. I have big ears. I have a big trunk. I am very big (elephant). Oczywiście rozwiązanie zagadki trzeba ułożyć ze stempli.

5. Zabawa w głuchy telefon wszystkim dobrze znana, podajemy wyraz np. z ostatnich zajęć lub z ustalonej na początku zabawy kategorii. Ostatnia osoba, do której dotrze wyraz musi napisać stempelkami go na kartonie przygotowanym w środku koła, w którym siedzą dzieci.

Jeśli macie stemple z alfabetem lub zamierzacie kupić to serdecznie polecam, możliwości na ich wykorzystanie jest bardzo wiele. Moim zdaniem są świetnym urozmaiceniem zajęć i bardzo pomocne w szczególności podczas nauki pisania. Powyższe propozycje możemy wykorzystać na zajęciach indywidualnych ale i również w większej grupie jak na przykład zabawa w głuchy telefon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.