Kilka słów o. . . Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?

Kilka dni temu po  dodaniu zdjęcia na Facebooku z książką Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? otrzymałam sporo wiadomości typu: Jak wyglądały moje warsztaty czytelnicze? Jak czytać tą książkę maluszkom? Jakimi materiałami urozmaicałam zajęcia? Przyznaję szczerze, specjalistą od storytellingu nie jestem ale bardzo lubię czytać dzieciom książki w j.angielskim i staram się “przemycać” ich jak najwięcej podczas moich zajęć 🙂 Dlatego dzisiejszy wpis powstał w odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania 🙂

Brown Bear, Brown Bear, What Do You See? to świetna książka dla przedszkolaków, która sprawdzi się zarówno w grupie 2-latków jak i 6-latków. Jest napisana rytmicznym tekstem w formie pytań co sprawia, że dzieci są bardzo ciekawe jaka odpowiedź znajduje się na kolejnej stronie. Dzięki tej opowieści możemy poznać i utrwalić nazwy kolorów oraz zwierzątek np. a brown bear, a green frog, a blue horse, a white dog.

Jak wyglądały moje warsztaty czytelnicze? Po przeczytaniu książki razem z moimi maluchami powtórzyłam jakie kolory oraz zwierzątka pojawiły się w opowieści m.in. poprzez dopasowywanie zwierzątek do kolorów, granie w memory oraz łączenie kart wyrazowych z ilustracjami. Na kolejnych zajęciach aby przypomnieć sobie opowieść wysłuchaliśmy z płyty CD wersję audio czytaną przez Eric Carle (płytę miałam dołączoną dodatkowo do zakupionej książki). Jeśli nie posiadacie płyty, to na YouTube znalazłam dla Was wersję do wysłuchania i obejrzenia.

Dodatkowo w grupach 5/6 latków wykonaliśmy karty pracy dotyczące historyjki. Na moim Pinterest znajdziecie zbiór wybranych przeze mnie inspiracji- wystarczy kliknąć w obrazek poniżej. Znajdziecie tutaj piny z kartami pracy, kolorowankami, kartami obrazkowymi jak i również pomysłami na prace plastyczne.

Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości oraz ułatwi Wam wprowadzenie “Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?” na zajęciach i przede wszystkim zachęci Was do czytania dzieciom 🙂

 

2 thoughts on “Kilka słów o. . . Brown Bear, Brown Bear, What Do You See?

  1. super sprawa, gdzie kupujesz książki dla dzieciaczków? 😀
    Twój post natchnął mnie do napisania zbiorowego na temat książek, które mam i chyba przysiądę do niego w weekend 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.