Propozycje językowe dla maluchów- Kapitan Nauka

Dzisiaj kilka słów o produktach językowych, z których korzystam od dawna zarówno w domu jak i w mojej pracy, a chodzi o gry i książki z Kapitan Nauka.

Kiedy mój synek skończył roczek bardzo często korzystaliśmy z kart obrazkowych, dzięki którym uczyłam mojego malucha pierwszych słów w j.angielskim. Obecnie Kapitan Nauka oferuje karty w tematyce: kolory, owoce i warzywa, kształty i figury, pierwsze słowa, moje ciało oraz zwierzęta. Każdy zestaw zawiera książeczkę dla opiekunów oraz 17 sztywnych, kolorowych kart obrazkowych spiętych rozpinaną śrubą.  Karty są bardzo pomocne w nauce czytania metodą globalną. Ponadto nagrania wszystkich słówek w formacie mp3 znajdziemy na stronie kapitannauka.pl, dzięki czemu dzieci mogą osłuchać się z prawidłowym akcentem.

Kapitan Nauka w swojej ofercie ma również książki wspierające naukę j.angielskiego m.in. Angielski dla dzieci. Piosenki, Angielski dla dzieci. Wierszyki i rymowanki, Na tropie angielskich słówek oraz Księga angielskich słówek.  Mój synek bardzo polubił książkę z wierszykami, o której pisałam kilka miesięcy temu, link znajdziecie tutajWedług mnie każdy wymieniony powyżej tytuł jest wart uwagi. Książki są pięknie ilustrowane, wydane w twardej oprawie, przyjazne dzieciom a przede wszystkim idealne dla wzrokowców.

Oprócz książek w propozycjach Kapitana Nauki znajdziemy także gry edukacyjne, puzzle, zagadki obrazkowe, quizy dla najmłodszych, dzięki którym w formie zabawy dzieci mogą poznać i utrwalić słownictwo w j.angielskim. W szczególności bardzo polecam Zagadki obrazkowe. Angielski zawierające 104 różnorodne zagadki, dzięki którym maluchy nie tylko ćwiczą i utrwalają znane już wyrazy i zwroty, lecz także poznają nowe. Dodatkowo zagadki są zróżnicowane pod względem poziomu od prostszych po trudniejsze. Natomiast kolorowe i zabawne ilustracje wspomagają zapamiętywanie, a urozmaicone zadania nie pozwalają dzieciom się nudzić. Plusem jest również wygodny, mały format dzięki czemu sprawdzą się w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, w poczekalni.

Mogłabym pisać i pisać na temat powyższych gier i książek, ale żeby nie zanudzać zapraszam na stronę www.kapitannauka.pl gdzie możecie zapoznać się szczegółowo z każdym produktem.  Natomiast jeśli chcecie  zobaczyć “na żywo” propozycje jakie ma w swojej ofercie Kapitan Nauka to zapraszam na najbliższe Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka, które odbędą się 6/7 kwietnia w Centrum Praskim Koneser w Warszawie. Mnie również tam spotkacie, bowiem podczas targów odbędą się warsztaty dla najmłodszych, na których przedstawię moje pomysły na wykorzystanie kart obrazkowych oraz gier edukacyjnych Kapitana Nauki.

Podsumowując, serdecznie polecam produkty z Kapitan Nauka. Są sprawdzone przeze mnie w domu, jak i w mojej pracy. Podczas moich zajęć zarówno karty obrazkowe, puzzle jak i gry zawsze budzą ogromne zainteresowanie wśród dzieci. Dla mnie są świetnym wsparciem w nauczaniu języka angielskiego, a co najważniejsze są bardzo dobrze wykonane pod względem jakościowym, więc na pewno posłużą na długi czas. Polecam jako mama oraz jako nauczycielka 🙂

A teraz niespodzianka na hasło: nauczycielkaangielskiego mam dla Was rabat 20% na wszystkie produkty dostępne na stronie www.kapitannauka.pl. Udanych zakupów! 🙂

 

 

Powyższy post powstał we współpracy z Kapitan Nauka.

1 thought on “Propozycje językowe dla maluchów- Kapitan Nauka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.