Scenariusz zajęć w przedszkolu- Let’s See Great Britain!

Dzisiejszy wpis powstał w ramach akcji blogerskiej “Materiały kulturowe: – Edu Week #2. Z racji tego, że pracuję z maluchami postanowiłam zamieścić poniżej przykładowy scenariusz zajęć w przedszkolu “Podróż po Wielkiej Brytanii- Let’s See Great Britain!”.

Grupa wiekowa: 5-6 latki

Czas trwania: 30/45 min

Temat: Podróż po Wielkiej Brytanii- Let’s See Great Britain!

Cele:

– poznanie i przybliżenie kultury oraz cech charakterystycznych Wielkiej Brytanii,
– kształtowanie poczucia przynależności do Europy,
– budowanie zainteresowania innymi kulturami.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Powitanie– Piosenka „Hello, hello” (Super Simple Songs)

Wprowadzenie tematu– demonstracja mapy i flagi Wielkiej Brytanii.

Magic Bag– schowanie do torby przedmiotów związanych z Wlk. Brytanią (polecam figurki z książki My Busy Books- London zdjęcie poniżej) lub ilustracji najważniejszych zabytków, symboli oraz postaci m.in. London Eye, Big Ben, Buckingham Palace, Tower Bridge, The Queen (polecam karty z gry London Snap lub ewentualnie grafiki zabytków znajdziemy w Internecie). Uczniowie losują z torby przedmioty/ilustracje i odpowiadają na pytanie:  What`s this?
Po prezentacji wszystkich zabytków oraz symboli przedstawienie ważnych informacji i ciekawostek na temat Wlk. Brytanii np. Wielka Brytania jest państwem europejskim, które jest wyspą/ Anglicy są uzależnieni od herbaty. Piją jej najwięcej na świecie/ Elżbieta II jest królową Wielkiej Brytanii/ Fish and chips jest najbardziej znanym brytyjskim daniem składające się ze smażonej ryby oraz frytek.

Wprowadzenie słownictwa z książki Pop-up London wyd. Usborne, przeczytanie i przedstawienie zabytków. Omówienie poszczególnych ilustracji. Zabawa I Spy– poszukiwanie i wskazanie zabytków wymienionych przez nauczyciela.

Zabawa „Queen says” ( modyfikacja zabawy „Simon says”).  Zabawa polega na wydawaniu poleceń/rozkazów królowej, na które uczniowie reagują ruchem (metoda TPR). Mogą to być następujące polecenia: Clap your hands, Jump, Dance, Swim, Touch your head.

Wprowadzenie piosenki „The Bus Song” (polecam wersję z książki Angielski dla dzieci. Piosenki wyd. Kapitan Nauka). Uczniowie śpiewają i naśladują ruchy nauczyciela.

Wykonanie karty pracy– kolorowanka z autobusem (pobierzemy ją klikając w grafikę poniżej). Utrwalenie słownictwa z piosenki „The Bus Song”.

Zakończenie– Piosenka na pożegnanie „Goodbye song” (Super Simple Songs).

********************************************************************************

Na zajęcia kulturowe serdecznie polecam poniższe pozycje:

Pop-up London wyd. Usborne

 

My Busy Books- London wyd. Phidal

London Snap wyd. Usborne

 

Po więcej inspiracji z materiałami kulturowymi zapraszam na stronę EduWeek 🙂

Enjoy! 🙂

 

 

3 thoughts on “Scenariusz zajęć w przedszkolu- Let’s See Great Britain!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.