Maty Kiddo na zajęciach z maluszkami

Dzisiejszy wpis o matach Kiddo od Play me and learn. Co to są maty Kiddo? Są to gumowe plansze edukacyjne formatu A4, które możemy wykorzystać zarówno na zajęciach w sali jak i na zewnątrz np. na placu zabaw lub boisku. Tematyka mat jest różnorodna a do wyboru mamy m.in. ciało człowieka, ubrania, rodzina, zwierzęta, miejsca w mieście, przybory szkolne.

Jak możemy wykorzystać je podczas zajęć z maluszkami?

Poniżej kilka moich ulubionych propozycji:

#1
Chowamy plansze w różnych miejscach na sali lub placu zabaw. Zadaniem dzieci jest znalezienie właściwego obrazka wymienionego przez nauczyciela i ułożenie w całość np. twarzy człowieka.

#2
Kalambury (z matami Kiddo)- zabawa wszystkim dobrze znana. Nauczyciel rozpoczyna zabawę przekazując uczniowi po cichu słowo z plansz rozłożonych na podłodze. Ostatnia osoba mówi głośno wyraz i wskazuje właściwą planszę na przykład za pomocą wskaźnika lub packi na muchy.

#3
Układamy tor z mat, dzieci przeskakują z planszy na planszę wymieniając wszystkie minione obrazki. Inna opcja to, wskakiwanie na ilustrację, która będzie wymieniona przez nauczyciela lub inne dziecko.

Jeśli szukacie więcej pomysłów na użycie mat Kiddo koniecznie zajrzyjcie na bloga Play me and learn oraz na ich kanał na YT. 

Za co polubiłam maty Kiddo:
-są gumowe, dzięki temu są niezniszczalne- za co ogromny plus! Dodatkowo można prać je w pralce w razie zabrudzenia
-są miękkie i antypoślizgowe, idealne do zabaw ruchowych z dziećmi
-są kolorowe i przyjazne dzieciom

Osobiście serdecznie polecam maty Kiddo- są świetne. Uwielbiam takie pomoce dydaktyczne, które posłużą na długie lata w pracy z maluchami.

Maty Kiddo znajdziecie na stronie: www.playmeandlearn.com ???

 

 

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

1 thought on “Maty Kiddo na zajęciach z maluszkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.