Kilka słów o…The Very Hungry Caterpillar

Dzisiejszy wpis o jednej z moich ulubionych książek, czyli o The Very Hungry Caterpillar. Jest to piękna opowieść o bardzo głodnej gąsienicy, która zamienia się w kolorowego motylka, choć historia wydaje się być banalnie prosta to jednak bardzo angażuje słuchaczy. Jest to klasyk wśród literatury dziecięcej, została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków i jest uwielbiana przez najmłodszych, dlatego bez wątpienia warto ją mieć w swojej biblioteczce 🙂

Dzięki tej opowieści możemy poznać i utrwalić nazwy owoców, produktów spożywczych ale i również dni tygodnia np. On Monday he ate through one apple.  Dodatkową atrakcją dla ciekawych świata maluszków są wykrojone na stronach książki dziurki, które imitują wygryzione przez gąsienicę kęsy.

Jak wyglądały moje warsztaty czytelnicze? Po przeczytaniu książki razem z moimi maluchami powtórzyłam jakie owoce i produkty spożywcze zjadła głodna gąsienica m.in. poprzez pokazywanie wskaźnikiem właściwych ilustracji oraz łowienie za pomocą wędki zakrętek, do których przymocowałam obrazki z owocami (zakrętki widoczne poniżej kupiłam w Pepco). Zadaniem dzieci było odpowiedzieć, co przedstawia poszczególna ilustracja.

Na YouTube znalazłam również film animowany, który wspólnie obejrzeliśmy z przedszkolakami.

Dodatkowo w grupach 5/6 latków wykonaliśmy karty pracy dotyczące historyjki. Na moim Pinterest znajdziecie zbiór wybranych przeze mnie inspiracji- wystarczy kliknąć w obrazek poniżej. Znajdziecie tutaj piny z kartami pracy, kolorowankami, kartami obrazkowymi jak i również pomysłami na prace plastyczne.

Warto czytać dzieciom, czytajmy jak najczęściej.
Mam nadzieję, że dzisiejszy wpis będzie dla Was pomocny a opowieść o małej głodnej gąsienicy również pojawi się na Waszych zajęciach lub warsztatach czytelniczych.

 

 

2 thoughts on “Kilka słów o…The Very Hungry Caterpillar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.