Sobotnie kino dla maluchów #Netflix

Sobota- czas na relaks, czas na kino! 🙂 W dzisiejszym wpisie przygotowałam zestawienie kilku seriali oraz programów edukacyjnych dla dzieci, dostępnych na platformie Netflix.

Koniecznie sprawdźcie! 🙂

#1 Bal Słówek

Jest to amerykański serial animowany dla dzieci w wieku przedszkolnym, w którym poznajemy przygody uroczej czwórki zwierzątek w pieluszkach. W bajce pojawiają się podstawowe słówka, dzięki czemu maluchy mogą się nauczyć nowego słownictwa oraz poznać sekwencje czynności z życia codziennego.

#2 Nowe podróże Justina 

Jest to kanadyjsko-amerykański serial animowany, w którym głównym bohaterem jest chłopiec o imieniu Justin. Serial opowiada o różnych przygodach Justina i jego przyjaciół, którzy wyruszają w niezwykłe podróże. Podczas wypraw spotykają mnóstwo postaci np. wikingów, małpy z kosmosu oraz wiele innych, ponadto każdy odcinek odbywa się w innej epoce i miejscu. Dzięki serialowi maluchy mogą poznać zasady m.in. dzielenia się z innymi oraz współpracy w grupie.

#3 Mądroboty

Jest to amerykański serial animowany, w którym pięć ciekawskich potworków znajduje odpowiedzi na najważniejsze pytania dzieci, na przykład o to, dlaczego zapada noc, dlaczego niebo jest niebieskie,  dlaczego wszyscy powinniśmy myć zęby lub skąd się bierze czekolada. Serial jest bardzo zabawny, idealny dla ciekawskich świata przedszkolaków.

#4 Umizoomi

Jest to amerykańsko–kanadyjski serial animowany, w którym poznajemy Milli, jej brata Geo oraz robota Bota. Dzięki kreskówce maluchy  mogą nauczyć się prostych zasad matematycznych i ich zastosowaniu w życiu codziennym, jak i również geometrii. Serial idealny dla przedszkolaków, których fascynuje świat matematyki.

#5 Dzieciaki Móżdżaki

Ostatnia propozycja w moim dzisiejszym zestawieniu to program dla starszych dzieci, mam tu na myśli uczniów szkoły podstawowej. Program Dzieciaki Móżdżaki w przyjazny i interesujący sposób odpowiada na pytania takie jak: „Czym są media społecznościowe? Jak wielki jest Wszechświat? Co to są zarazki?”. Według mnie, jest to jeden z lepszych programów edukacyjnych dedykowanym dzieciom. Koniecznie sprawdźcie 🙂

 

A Wy jaki serial dzisiaj wybierzecie? Czy znaliście powyższe propozycje?
Dajcie znać w komentarzu 🙂

 

Źródło informacji oraz grafik: Netflix.com

 

 

 

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.