Propozycje aktywności z użyciem kart StoryBits Kids

Od paru tygodni testuję najnowsze karty konwersacyjne StoryBits Kids i dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami swoimi propozycjami jak można je wykorzystać na zajęciach z uczniami szkoły podstawowej.


Pierwsza propozycja:

Siadamy z dziećmi w kręgu i rozkładamy 10 lub więcej kart ( możemy wybrać karty losowo lub z kategorii, którą chcemy utrwalić). Wybieramy jednego z uczniów i prosimy aby znalazł kartę z naszego opisu np. In the picture I can see a rainbow lub… I can see a fireman. Zadaniem ucznia jest znalezienie karty i dotknięcie jej za pomocą wskaźnika lub packi na muchy. Zabawę możemy również zmodyfikować wybierając ucznia, który przejmie naszą rolę i będzie opisywał ilustracje dla swojego kolegi/koleżanki z grupy.


Druga propozycja:

Grupę dzielimy na 3 lub 4 zespoły ( wszystko zależy jak liczną mamy grupę), zadaniem uczniów jest wylosować z zestawu 3 karty ( 3 karty na 1 zespół) i wypisać na kartce jak najwięcej przedmiotów, które widzą na ilustracjach. Po wypisaniu słownictwa, drużyny nawzajem wymieniają się swoimi kartkami i tłumaczą wyrazy. Zadanie możemy utrudnić ustawiając timer i narzucając określony czas, wtedy zwycięzcą jest zespół, który wypisał najwięcej słów lub który najszybciej wykonał tłumaczenie wyrazów drużyny przeciwnej.  


Trzecia propozycja:

Najmłodszą grupą, z którą testowałam karty to byli 6/7 latkowie i dla nich przygotowałam zabawę w wyszukiwanie kolorów i ubrań.
Siadamy z dziećmi w kręgu i pokazujemy po kolei karty ( wcześniej przez nas wybrane), zadaniem uczniów jest wymienienie jak najwięcej nazw kolorów, które widzą. Następnie wybieramy jednego z ochotników, który opisuje również ubiór, które postać z karty ma na sobie np. She is wearing a yellow T-shirt/ It`s a pink jumper. Po czym zapisujemy na tablicy wymienione wyrazy i zadaniem uczniów jest stworzenie z nich słowniczka obrazkowego w zeszycie lub na kartce A4.


Podsumowując, StoryBits Kids to świetny materiał edukacyjny, który na pewno urozmaici zajęcia, zachęci naszych uczniów do aktywnego udziału a przede wszystkim pobudzi ich kreatywność. W zestawie znajdziecie 54 kolorowe karty, które przedstawiają codzienne sytuacje z życia dzieci. StoryBits Kids są uniwersalne i bardzo pomocne w utrwaleniu nowego słownictwa związanego z przedmiotami, emocjami, pojęciami, cechami czy wykonywanymi czynnościami. Serdecznie polecam! 🙂

***********************************************************************

A teraz niespodzianka, jeśli macie ochotę sprawić sobie lub komuś prezent na święta w postaci takich kart to mam dla Was kod z 10% rabatem w Teacher`s Corner, który upoważnia do zakupu  jednego z poniższych produktów:

StoryBits
StoryBits Kids
StoryBits Comic
StoryBits Comic z markerem suchościeralnum
Zestaw StoryBits Inspire
Zestaw StoryBits i StoryBits Kids
Zestaw StoryBits i koszulki ochronne
Zestaw Christmas Story Pack

Wystarczy, że przy finalizacji zakupów wpiszecie hasło: SBODNAUCZYCIELKI

Powyższy post powstał we współpracy z Teacher`s Corner.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.