TOP OF THE TOP, czyli moje ulubione miejsca w sieci

Dzisiejszy wpis powstał w ramach akcji #EduWeek6, której tematem przewodnim jest TOP OF THE TOP, czyli najlepsze z najlepszych. Postanowiłam zatem przygotować dla Was listę moich ulubionych miejsc w sieci, do których bardzo często zaglądam i korzystam.

www.supersimple.com 

Myślę, że tą stronę zna każdy nauczyciel… Na Super Simple znajdziecie świetne piosenki, krótkie historyjki, pomysły i propozycje aktywności, jak i również flashcards, worksheets dopasowane do poszczególnych kategorii, idealne na zajęcia z przedszkolakami jak i uczniami klas 1-3. Ponadto znajdziecie również przepisy na łatwe w przygotowaniu smakołyki dla maluchów jak np.  przepis na gorącą czekoladę. Strona jest przejrzysta i przyjemna pod względem graficznym. Genialna strona edukacyjna, którą warto odwiedzić! 🙂

www.learnenglishkids.britishcouncil.org

Learn English Kids  to strona, na której znajdziecie nie tylko piosenki, opowiadania, ćwiczenia na rozumienie ze słuchu, karty pracy ale i również interaktywne gry językowe, które można wyświetlać na tablicy multimedialnej. Ogromny plus, za różnorodność zadań gramatycznych, które są pomocne w rozwoju kompetencji językowych. Jest w czym buszować, koniecznie sprawdźcie!

www.kangiclub.com

Kangi Club to „kopalnia” gier edukacyjnych, które mogą być świetnym dopełnieniem naszych zajęć (jest to aplikacja utworzona przez HelenDoron.pl). Do wyboru mamy wiele ciekawych i zabawnych propozycji między innymi dekorowanie ciasta, szukanie zwierzątek czy też kolorów. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom, uczniowie uczą się płynnie mówić oraz czytać i rozumieć w języku angielskim. Strona uwielbiana przez dzieci- przetestowane 🙂 Jeśli macie, w swoich szkołach tablice multimedialne i chcecie urozmaicić swoje zajęcia wprowadzając nowoczesne technologie, to koniecznie tutaj zajrzyjcie.

www.miniaturemasterminds.com

Miniature Masterminds to również “kopalnia” ale materiałów gotowych do wydruku. Znajdziecie tutaj mnóstwo kart pracy oraz kolorowanek, zarówno w tematyce kosmos, bajki, zwierzęta, jedzenie jak i biblijnej czy też świątecznej. Ponadto, na stronie są także propozycje aktywności, wskazówki oraz porady dla rodziców, którzy chcą wesprzeć naukę swojego dziecka w domu. Polecam jako mama jak i nauczyciel!

www.twinkl.co.uk

Twinkl, jest to kolejna świetna strona godna polecenia. Na stronie znajdziecie mnóstwo materiałów gotowych do wydruku między innymi karty pracy, kolorowanki, plakaty jak i scenariusze oraz konspekty zajęć. Co więcej, można szukać danych materiałów grupami wiekowymi: Age 0-5, Age 5-7, Age 7-11, Age 11-16, dzięki temu w szybki sposób znajdziemy to, co nas najbardziej interesuje. Ponadto, na Twinkl można tworzyć swoje materiały lub edytować te, które są dostępne na stronie.  Ogromna baza materiałów, można tutaj znaleźć “perełki”!

Wymienione powyżej strony, są najczęściej przeze mnie odwiedzanymi miejscami w sieci. Bardzo lubię do nich zaglądać i z nich korzystać. Są warte rekomendacji, bardzo inspirujące i pomocne, niejednokrotnie “uratowały” mi last minute zajęcia 😀 A czy Wy macie swoje ulubione strony, które warto odwiedzić? Może chcecie coś dodać do mojej listy? Koniecznie napiszcie w komentarzu! 🙂

Po więcej inspiracji w ramach akcji #EduWeek6 “TOP OF THE TOP” zapraszam do moich koleżanek i kolegów „po fachu” ? (przejście do strony- kliknij w obrazek poniżej).

 

Źródła grafik: Super Simple, British Council, Kangi Club, Miniature Masterminds, Twinkl

3 thoughts on “TOP OF THE TOP, czyli moje ulubione miejsca w sieci

  1. O tak! Zaczynałam swoją przygodę w nauczaniu angielskiego właśnie dzięki supersimple.com. Bardzo przydatny dla mnie wpis. Dwóch ostatnich pozycji w ogóle nie znałam. Dzięki! Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.