Eksperymentujemy…czyli czym zająć przedszkolaka w domu?

Czym zająć malucha w domu? Jak sprawić, aby nauka kolorów nie była nudna? We wrześniu podzieliłam się z jednym z moich ulubionych eksperymentów, a mowa o Skittles Rainbow Experiment, natomiast dzisiaj przygotowałam coś nowego…eksperyment “Wybuchający wulkan”, który możecie wykonać zarówno w domu oraz w przedszkolu. Jest to również ciekawa propozycja na naukę i powtórkę kolorów w j.angielskim i nie tylko 🙂 

 Do eksperymentu będziemy potrzebować:

  • sodę oczyszczoną
  • ocet
  • barwniki spożywcze w różnych kolorach ( u nas był to żółty i czerwony)
  • szklanki
  • łyżkę

Poniżej zdjęcia, na których widać krok po kroku jak został wykonany eksperyment.

  1. Do szklanki wsyp około 2/3 łyżki sody oczyszczonej i wymieszaj z odrobiną barwnika spożywczego, aby twoja lawa przybrała pożądany kolor.
  2. Następnie wlej jednym ruchem ocet do przygotowanej wcześniej “mikstury” i…..obserwuj reakcję, która zachodzi w jego wnętrzu.

Obserwacja:

Wulkan wybucha pianą. W rzeczywistości są to bąbelki, które są napełnione dwutlenkiem węgla, powstałe w wyniku połączenia octu (kwasu) z sodą oczyszczoną (zasada).

Eksperyment na zajęciach z językowych:

Jeśli przygotujemy więcej barwników, będziemy mogli utrwalić więcej kolorów. Propozycja zabawy: dzieci wymieniają kolory jakie powstały w trakcie eksperymentu, następnie szukają w sali przedmiotów w danym kolorze.

 

Inspiracja: Pinterest

 

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.