Planting a Rainbow- propozycja wiosennej książki dla dzieci

Kilka tygodni temu trafiłam na pięknie wydaną książkę, idealną na wiosenne zajęcia z najmłodszymi, a chodzi o “Planting a Rainbow” napisaną przez Lois Ehlert. Wspominałam o niej na webinarze Get Creative, który prowadziłam w lutym. Natomiast dzisiaj udało mi się w końcu zamieścić jej opis wraz ze zdjęciami i propozycjami na aktywności. Koniecznie zobaczcie, może i Wam przypadnie do gustu 🙂

“Planting a Rainbow” jest to książka edukacyjna, z której możemy dowiedzieć się krok po kroku jak wygląda cały proces hodowli roślin, jak z małych nasion powstają barwne kwiaty. Dzięki książce dzieci poznają szeroką gamę nazewnictwa kwiatów oraz dodatkowo utrwalają kolory.

Uroczą prostotę treści dopełniają piękne i barwne ilustracje, które zachęcają czytelników do poznania świata przyrody. Ja osobiście jestem zauroczoną tym tytułem i jest moim numerem jeden wśród wiosennych propozycji czytelniczych. Idealna dla małych przyrodników.

Serdecznie polecam Planting a Rainbow i zachęcam Was do obejrzenia jej w środku (You Tube).

Przygotowałam również sprawdzone przeze mnie propozycje aktywności, które możecie wykorzystać na swoich zajęciach po przeczytaniu książki:
?wykonanie tęczy z cukierków Skittles (eksperyment opisałam tutaj)
?nauka wierszyka Be a seed (wierszyk znajdziecie tutaj)
?nauka piosenki Farmer plants the seeds (piosenkę znajdziecie tutaj)
?wykonanie wiosennych projektów (różne inspiracje z Pinterest zebrałam tutaj)
?uzupełnienie karty pracy Planting a Rainbow. Zadaniem uczniów jest naklejenie kolorowych karteczek lub wycinki z gazet, ewentualnie narysowanie kwiatów lub owoców i warzyw w odpowiednich kategoriach kolorów (karta pracy do pobrania tutaj).

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.