Kraina lodu, czyli bardzo mroźny eksperyment dla maluchów

Lato w pełni, dlatego “na ochłodzenie” postanowiłam przygotować zabawę sensoryczną z wykorzystaniem lodu i przy okazji przypomnieć oraz utrwalić kolory w języku angielskim. Nauka i zabawa w jednym, czyli to co lubię najbardziej!

Do tej aktywności potrzebujemy kolorowych figurek, które wkładamy do woreczków, zalewamy wodą i umieszczamy w zamrażalniku co najmniej na kilka godzin przed wykonaniem zabawy.

Następnie przygotowujemy pojemnik, w którym umieszczamy nasze mroźne kule i zadaniem dziecka jest spryskać je ciepłą wodą z wykorzystaniem opryskiwacza. Po wykonaniu zadania, dziecko wymienia i powtarza kolory figurek. Dodatkowo możemy zachęcić do wspólnego liczenia wszystkich przedmiotów znalezionych w lodzie.

Zabawa świetnie stymuluje układ dotykowy, co więcej pobudza wzrok oraz koordynację wzrokowo-ruchową, idealnie sprawdzi się na wakacyjnych zajęciach, warsztatach językowych jak i terapii sensorycznej z maluchami.

Konieczne przetestujcie ją ze swoimi przedszkolakami. Jeśli macie możliwość, to bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzić tą aktywność również w ogrodzie lub na placu przedszkolnym w słoneczny dzień. Zachwyt, skupienie i zaangażowanie dzieci macie gwarantowane! Polecam 🙂

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.