Recenzja książki “The Tale of Peter Rabbit”

Dzisiaj chcę przedstawić Wam tytuł, który kilka tygodni temu pojawił się w naszej domowej biblioteczce i myślę, że jest wart rekomendacji, a chodzi o “The Tale of Peter Rabbit” (Beatrix Potter, Fihel Marta, Komerski Grzegorz) wydawnictwa Poltext.

Jest to dwujęzyczna książeczka dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym ale i również przedszkolnym. Napisana jest w dwóch wersjach: polskiej oraz angielskiej. Dodatkowo na stronie wydawnictwa jest dostępne bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu “The Tale of Peter Rabbit”, dzięki temu dzieci mogą samodzielne czytać jednocześnie słuchając nagrania i utrwalać właściwą wymowę.

A o czym jest książka?

“The Tale of Peter Rabbit” jest to urocza historia o niesfornym króliczku o imieniu Piotruś, który jest bardzo ciekawy świata. Odwiedzając ogród groźnego pana McGregora spotka wiele przygód i przekona się na własnej skórze, że warto słuchać mamy.

Opowieść o Piotrusiu to książka z przekazem, którą przyjemnie się czyta. Jest bardzo wciągająca, zawierająca morał i przede wszystkim stanowiąca znakomitą edukacyjną pomoc dla najmłodszych.

Ponadto w książeczce zawarte są różne zadania:
*wykreślanki,
*krzyżówki,
*zagadki,
jak i również ciekawostki przyrodnicze, które urozmaicą czytanie i naukę dzieciom.

Książkę serdecznie polecam jako mama oraz nauczycielka angielskiego. Jest to świetna propozycja na jesienne wieczory jak i również warsztaty czytelnicze z uczniami. Bardzo lubię taką atrakcyjną formę nauki języka angielskiego.

“The Tale of Peter Rabbit” możecie kupić na stronie wydawnictwa Poltext (klik). Co więcej, w ofercie znajdziecie również inne ciekawe dwujęzyczne propozycje takie jak: The Moon Tear of Adynis, Zagubiony Świetlik. Brighty Got Lost w wersji dwujęzycznej dla dzieci oraz Baśń o Złej Królewnie. A Tale of an Evil Princess w wersji dwujęzycznej dla dzieci.

Po więcej inspiracji zapraszam:

www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog/
www.instagram.com/nauczycielkaangielskiego/
pl.pinterest.com/nauczycielkaangielskiego/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.