Czy znacie TWINKL?

Kilka dni temu na moim profilu na Instagramie zadałam pytanie czy znacie stronę Twinkl? Okazało się, że większość z Was jej nie zna, dlatego w dzisiejszym wpisie postanowiłam ją Wam trochę przybliżyć.

Co to jest Twinkl?
Twinkl jest to platforma internetowa, która została stworzona zarówno dla nauczycieli ale i również rodziców, którzy chcą wspomóc nauczanie swoich pociech. Na stronie znajdziemy materiały na zajęcia matematyczne, plastyczne, przyrodnicze, terepautyczne oraz gazetkę szkolną. Co więcej, oferowane pomoce dydaktyczne są nie tylko w języku angielskim ale i również polskim, niemieckim, francuskim czy hiszpańskim.

A jakie dokładnie są dostępne materiały na Twinkl?
Na stronie są dostępne:
*karty obrazkowe
*karty wyrazowe
*karty pracy
*kolorowanki
*gry np. planszowe, memory, bingo
*prezentacje
*słowniczki obrazkowe
*ćwiczenia interaktywne
*materiały do lapbooków/etykiety
*materiały na gazetki szkolne
*gotowe zestawy ze scenariuszami i konspektami zajęć


Czy strona Twinkl jest tylko dla nauczycieli uczących w przedszkolu?

Nie 🙂 Twinkl, jak wcześniej wspomniałam jest to strona dla nauczycieli i rodziców. Materiały jakie znajdziemy na stronie są dedykowane zarówno dla przedszkolaków ale i również uczniów klas 1-8.

Czy materiały są płatne?
Na stronie znajdziemy zarówno materiały bezpłatne jak i płatne (należy założyć konto użytkownika). Aby w pełni korzystać z wszystkich możliwości jakie oferuje nam Twinkl najlepiej wykupić abonament (do wyboru: Core, Extra, Ultimate).

Co to jest kreator Twinkl?
Twinkl Create to kreator materiałów, oznacza to, że na stronie mamy możliwość stworzenia własnych pomocy dydaktycznych np. kart pracy, kolorowanek, plansz z historyjkami jak i również certyfikatów dla uczniów. Wystarczy wybrać szablon, dostępne grafiki i gotowe. Serdecznie polecam!

Podsumowując, Twinkl jest to fantastyczna kopalnia materiałów dydaktycznych, które zostały opracowane przez nauczycieli. Wybór zestawów kart pracy, prezentacji czy też ćwiczeń interaktywnych jest tak ogromny i imponujący, że spokojnie każdy z nas znajdzie coś interesującego dla swoich uczniów. Osobiście, z Twinkl korzystam wiele lat, co więcej niejednokrotnie ‘uratowałam’ moje zajęcia last minute. Ponadto moi uczniowie bardzo chętnie korzystali z kart pracy czy też prezentacji. Nigdy się nie zawiodłam, dlatego Twinkl rekomenduję każdemu nauczycielowi jak i również rodzicowi, który szuka ciekawych inspiracji dla swojego dziecka.

Poniżej linki do wybranych przeze mnie materiałów, które serdecznie polecam:

https://www.twinkl.pl/resource/t-t-5899-the-very-hungry-caterpillar-story-sack-resource-pack

https://www.twinkl.pl/resource/t-t-289782-cute-farm-animals-matching-cards

https://www.twinkl.pl/resource/t-c-067-weather-calendar

www.twinkl.pl/resource/t-l-9112-which-one-is-missing-winter-clothes-powerpoint

https://www.twinkl.pl/resource/t-n-1285-body-part-counting

https://www.twinkl.pl/resource/us-t-l-141-new-line-handwriting-worksheets-usa


Zachęcam Was do odwiedzenia strony Twinkl, a jeśli macie ochotę otrzymać miesięczną subskrypcję przygotowałam dla Was niespodziankę 🙂
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie, który właśnie wystartował na moim profilu na Facebooku.

*********************************************************************

Powyższy wpis powstał we współpracy z wydawnictwem TWINKL.

2 thoughts on “Czy znacie TWINKL?

  1. Dzień dobry, mam pytanie dotyczące tego, w jaki sposób można zrezygnować z subskrypcji Twinkl. Dziękuję i pozdrawiam, Monika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.