DOT DAY – inspiracje i materiały na Dzień Kropki

Czy obchodzicie Dzień Kropki ze swoimi uczniami? Jeśli tak, to koniecznie zobaczcie co z tej okazji przygotowałam dla swoich maluchów.

W dzisiejszym wpisie dowiecie się jakie zabawy ruchowe możecie zorganizować na swoich zajęciach oraz pobrać najnowszy zestaw materiałów z kolorowymi kropkami.

Zabawy ruchowe z okazji Dnia Kropki:

#1

Nauczyciel przygotowuje dwie kropki (w kolorze czerwonym oraz zielonym) i rozpoczyna zabawę poprzez wypowiedzenie słowa: “green”, które oznacza, że wszystkie dzieci chodzą po całej sali (mogą tańczyć, podskakiwać, spacerować) natomiast na hasło: “red” wszyscy powinni stanąć w miejscu nieruchomo. Jeśli któryś z uczestników poruszy się lub za późno zatrzyma się to odpada z gry. Ostatnie trzy osoby, które pozostaną w zabawie- wygrywają.

#2

Nauczyciel wybiera ochotnika, któremu nakleja ( najlepiej taśmą samoprzylepną lub w formie naklejki) kropkę na brzuchu lub ręce. Pozostali uczniowie rozbiegają się po sali (lub jeśli jest taka możliwość w ogrodzie szkolnym/placu zabaw). Zadaniem ucznia z kropką jest przyklejenie kropki innemu dziecku. W zabawie chodzi o to, żeby uczestnicy zabawy starali się uniknąć naklejenia kropki. Zabawa jest dość głośna, ale bardzo uwielbiana przez maluchy.

#3

Uczniowie otrzymują po kropce i siadają na podłodze tworząc koło. Następnie nauczyciel staje na środku kręgu i wymienia kolor np. “pink” i zadaniem dzieci, które posiadają kropkę w wymienionym kolorze wstać i zamienić się miejscami. Jeśli padnie hasło „dots” wszyscy w dowolny sposób zamieniają się miejscami.

Inne propozycje na zajęcia z okazji Dnia Kropki.

Z wykorzystaniem kolorowych kropek możemy wprowadzić i utrwalić:
*nazwy kolorów
*nazwy liczebników np. 1-6
*przymiotniki: BIG, SMALL

Do utrwalenia kolorów i liczebników polecam moje najnowsze materiały, które możecie bezpłatnie pobrać i wydrukować. Dodatkowo w zestawie znajdziecie kartę pracy ( którą można wydrukować zarówno w formacie A4 jak i A3).

Jeśli skorzystałaś/skorzystałeś z moich materiałów i w podziękowaniu chcesz zaprosić mnie na wirtualną kawę – będzie mi niezmiernie miło! (kliknij poniżej) Dziękuję 🙂

Aby być na bieżąco zachęcam do polubienia mojej strony na Facebooku:
www.facebook.com/nauczycielkaangielskiegoblog 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart