Scenariusz zajęć w przedszkolu- It`s Christmas time!

Dzisiejszy wpis powstał w ramach akcji blogerskiej „Bożonarodzeniowe i zimowe świeżynki–Edu Week #5. Poniżej znajdziecie przykładowy scenariusz dla przedszkolaków w tematyce #Christmas ???

Grupa wiekowa: 5 latki

Czas trwania: 30 min

Temat: It`s Christmas Time!- poznanie słownictwa związanego ze świętami. 

Cele:

-poznanie słownictwa związanego ze Świętami Bożego Narodzenia,

-doskonalenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem,

-wyrabianie spostrzegawczości i umiejętności kojarzenia.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

Powitanie: Piosenka „Hello, Reindeer” (Super Simple Songs)

Wprowadzenie tematu: Nauczyciel przygotowuje czapkę św. Mikołaja (lub woreczka), w której ukrywa następujące karty obrazkowe: Santa, snowman, reindeer, Christmas tree, elf, present, sleigh. Karty obrazkowe są dostępne tutaj. Zadaniem dzieci jest przekazywanie sobie czapki w rytm piosenki Ring the Bell, kiedy muzyka ucichnie (nauczyciel decyduje, w którym momencie zatrzymać utwór) uczeń, który będzie trzymał w tym momencie czapkę wyciąga z niej pierwszy obrazek. Zabawa trwa, dopóki nie zostaną przedstawione wszystkie ilustracje.

Zabawa obrazek parzy:  Po przedstawieniu wszystkich ilustracji, puszczamy w kółeczku obrazek. Dzieci powtarzają jak najszybciej dany wyraz i podają obrazek dalej.

Piosenka:  Śpiewanie piosenki “Ring the Bell”, dzieci mogą wyobrazić sobie, że trzymają w rączkach dzwoneczki i dzwonią w rytm muzyki.

Ring the Bell Lyrics:

Do you have a bell?
Let’s do the Christmas Dance.

Ring the bell, above your head.
Ring the bell, above your head.
Ring the bell, above your head.

Let’s do the Christmas Dance.

Ring the bell, behind your back.
Ring the bell, behind your back.
Ring the bell, behind your back.

Let’s do the Christmas Dance.

Let’s count! One, two, three, four, five.
Six, seven, eight, nine, ten.

Yeah!

Ring the bell, between your knees.
Ring the bell, between your knees.
Ring the bell, between your knees.

Let’s do the Christmas dance.

Ring the bell, under your arm.
Ring the bell, under your arm.
Ring the bell, under your arm.

Let’s do the Christmas dance.

Let’s count! One, two, three, four, five.
Six, seven, eight, nine, ten.

Yeah!

Ring the bell, and turn around.
Ring the bell, and turn around.
Ring the bell, and turn around.
Please sit down.

Let’s ring the bell quickly.
Let’s ring it slowly.
Let’s ring it quietly.
Let’s ring it loudly.
Great!

Now Let’s stand up and sing one more time.
Ring the bell, and turn around.
Ring the bell, and turn around.
Ring the bell, and turn around.
Please sit down.

Copyright Maple Leaf Learning

Zabawa:What’s missing?”. Nauczyciel rozkłada wszystkie poznane wcześniej ilustracje i prosi dzieci o zamknięcie oczu “Close your eyes”. Następnie chowa jedną z świątecznych kart i prosi o otworzenie oczu. „Open your eyes. What’s missing?” Dzieci odgadują jakiej karty brakuje.

Wykonanie świątecznego słownika obrazkowego: Zadaniem dzieci jest wycięcie świątecznych obrazków i naklejenie na właściwe miejsca. Po wykonaniu zadania, nauczyciel prosi dzieci o wskazanie poszczególnych ilustracji np. Where is Santa?. Kartę pracy możecie pobrać, klikając w poniższe zdjęcie.

Zakończenie: Piosenka na pożegnanie „Goodbye song” (Super Simple Songs).

*********************************************************************************

Jutro o 12.00 na moim blogu pojawi się kolejny wpis w ramach akcji blogerskiej
„Bożonarodzeniowe i zimowe świeżynki–Edu Week #5, na który serdecznie zapraszam.

Natomiast dzisiaj zapraszam na blogi innych autorów po więcej inspiracji, którzy razem ze mną biorą udział w tej świątecznej edycji (przejście do strony- kliknij w obrazek poniżej).

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart